Održana obuka u Grčkoj u okviru projekta DIGITCRESHE

Univerzitet Crne Gore

Kao dio aktivnosti koje su predviđene Erasmus + projektom DIGITCRESHE, u periodu od 03.-05. jula održana je trodnevna obuka nastavnog osoblja zemalja Zapadnog Balkana na University of Thessaly, Sekeri and Heyden u Volosu, Grčka, pod nazivom "Design Thinking and Innovation".

Obuka je imala za cilj upoznavanje nastavnog osoblja s načinom i modelima digitalnog razmišljanja u procesu unaprjeđenja razvoja digitalnih vještina kako kod osoblja, tako i kod studenata. S tim u vezi, obuka je, sem seta predavanja (Hariklia Tsalapatas, University of Thessaly), obuhvatala i niz radionica koje su imale za cilj prezentaciju već korišćenih metoda u kreativnom razmišljanju, isticanje važnosti dizajna u procesu digitalizacije, kao i pronalaženje novih inovativnih alata i modela za unaprjeđenje ovih vještina.

Predstavnik Arhitektonskog fakulteta na obuci bila je Doc. dr Nevena Mašanović.

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.