Uspješno učešće Crne Gore u međunarodnom projektu Evropski dan muzike u školama  (EuDaMuS 2022)

Evropska asocijacija za muziku u školama (European Association for Music in Schools – EAS) je pokrenula manifestaciju EuDaMuS koja ima za cilj da se u osnovnim i srednjim školama 15. mart obilježava kao Evropski dan muzike u školama. Nacionalana koordinatorka za Crnu Goru u EAS-u, van prof. dr Jelena Martinović-Bogojević bila je članica međunarodne radne grupe za pokretanje EuDaMuS-a. U online događaju, koji je bio organizovan putem Zoom platforme i YouTube kanala, je kroz video materijal i virtuelnu izložbu radova učenika, učestvovala i Crna Gora. U pilot projektu su sa horovima škola, koji su izveli EuDaMus pjesmu „Together“ belgijskog kompozitora Berta Apermonta, učestvale nastavnice muzike: Admira Osmanović, Milica Pasković, Nevenka Petričević, Jelena Vukotić, Aleksandra Filipović, Milica Matanović, Marica Pejović, Marija Jovićević i Ivana Pantović.

U online događaju je učestvovalo više od 160 osnovnih škola iz 20 evropskih država. Time je realizovan prvi EuDaMuS 2022, pod sloganom „The Power of Music“  koji će se obilježavati svakog 15. marta i ukazati na značaj muzičkog obrazovanja za holistički razvoj svakog djeteta.

Snimak online događaja EuDaMuS 2022. dostupan je na linku https://www.youtube.com/watch?v=tJIh2LDW62E&t=1884s