Koncert orkestra Muzičke akademije Univerziteta Crne Gore 30. aprila

Koncert Simfonijskog orkestra Muzičke akademije Univerziteta i članova Crnogorskog simfonijskog orkestra, povodom Dana Univerziteta Crne Gore, biće održan u subotu, 30. aprila na Velikoj sceni Muzičkog centra Crne Gore, u 20 časova.

Pod upravom redovnog profesora Muzičke akademije UCG-a, dirigenta Mirana Begića, nastupiće oko 35 članova Simfonijskog orkestra MA i 20 članova Crnogorskog simfonijskog orkestra.

Na repetroaru će biti djelo Ludviga van Betovena „Sedma simfonija“ koja se smatra jednom od najkompleksnijih i najzahtjevnijih simfonijskih djela klasične muzike.

„Upravo kroz zajednički rad na zahtjevnom i kompleksnom Betovenovom djelu, studenti Muzičke akademije UCG dobijaju mogućnost da se u profesionalnom i umjetničkom smislu zapute ka najvišim sopstvenim dostignućima i svrstaju u svijet ostvarenih umjetnika klasične muzike“, kazao je prof. Begić i dodao da je cjelokupan koncertni program dio nastavnog plana i koncertne prakse na predmetu Orkestar Muzičke akademije UCG.

Ulaz će biti slobodan.