Ruski centar Filološkog fakulteta proslavio Dan poezije

U virtuelnim okolnostima kakve je uslovila epidemiološka situacija, Ruski centar Filološkog fakulteta okupio je ljubitelje književnosti i obilježio Svjetski dan poezije. Ovaj praznik se proslavlja 21. marta svake godine s ciljem promocije čitanja, pisanja, objavljivanja i proučavanja poezije. Studenti fakultetskih jedinica u Nikšiću pronašli su način izražavanja svojih misli, te su svoje i omiljene stihove istaknutih autora podijelili međusobno.

U akciji obilježavanja Dana poezije učestvovali su studenti Studijskog programa za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti (Radojka Draganić, Amina Kolić i Veselin Pejović) i studenti Studijskog programa za ruski jezik i književnost (Anđela Brnović, Milica Damjanović i Aleksandra Kovačević). Svojim stihovima predstavile su se i studentkinje Filozofskog fakulteta – Tijana Draganić (Studijski program za psihologiju) i Đurđina Jovović (Studijski program za pedagogiju).