Filološki fakultet

Studenti francuskog jezika dali doprinos stručnom usavršavanju nastavnika

Udruženje profesora francuskog jezika Crne Gore, u saradnji sa Francuskim institutom   i Zavodom za školstvo, organizovalo je  godišnji seminar u okviru koga je sproveden program obuke za profesore/ice  francuskog jezika od 26. do 28. novembra. Tema programa obuke je bila Korelacija u nastavi stranih jezika – primjer korelacije sa likovnom kulturom i umjetnošću.

Seminar je otvorio ambasador Francuske u Crnoj Gori, g-din Kristijan Timonije, direktor Zavoda za školstvo, gdin Rešad Sijarić i predsjednica Udruženja gđa Edina Mandić-Abdić. Dva predavanja su imali profesori sa UCG: prof. dr Jasna Tatar Anđelić (Filološki fakultet, Studijski program za francuski jezik i književnost, Nikšić) i prof. dr Ivona Jovanović (Fakultet za turizam i ugostiteljstvo, Kotor). Takođe, na veliko zadovoljstvo svih učesika, u programu su učestvovali i studenti francuskog jezika Tamara Simonović, Luka Bošnjak i Marko Adžić.

Broj posjeta : 149

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.