Gostovanje doc. dr Svetlane Kalezić-Radonjić na univerzitetima u Poljskoj

Doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić je u okviru Erasmus + nastavničke mobilnosti boravila na univerzitetima u Vroclavu i Poznanju od 29. novembra do 10. decembra.

Održavši seriju predavanja iz savremene srpske i crnogorske književnosti za djecu, mlade i odrasle na institutima za slavističke studije pomenutih univerziteta, profesorica Kalezić-Radonjić je u razgovoru sa studentima sa zadovoljstvom konstatovala da su im ponuđena predavanja osvijetlila do sada nedovoljno poznate literarne aspekte.

Na drugoj strani, komunikacija sa poljskim kolegama donijela je nove mogućnosti za zajedničku saradnju u okviru publikacija, projekata i prevodilačkih aktivnosti, čime bi se Crna Gora i Poljska, kao dvije po mnogo čemu srodne zemlje, povezale na znatno kvalitetniji način nego što je to bio slučaj do sada.

Saradnja sa poljskim univerzitetima nastavlja se razmjenom studenata, koji će već sljedećeg semestra biti u prilici da slušaju predavanja na Filološkom fakultetu Crne Gore.