Gostovanje doc. dr Svetlane Kalezić-Radonjić na Univerzitetu u Hajdelbergu

Doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić je u okviru Erasmus+ nastavničke mobilnosti boravila na Univerzitetu u Hajdelbergu od 30. maja do 3. juna.

Održavši predavanja na Institutu za slavističke studije hajdelberškog Univerziteta o neologizmima u dječjoj književnosti i jezičkom purizmu, i to na primjerima savremene srpske, hrvatske, bosanske i crnogorske književnosti za djecu i mlade, profesorica Kalezić-Radonjić je u razgovoru sa studentima i kolegama sa zadovoljstvom konstatovala da su im predavanja ponudila raznovrsnu jezičku materiju koju i ubuduće mogu proučavati ispitujući kreativne jezičke principe.

U vrlo zanimljivoj interakciji studenti su pokazali veliko interesovanje za dječju književnost, budući da se do sada nisu sa njom susretali tokom redovnih studija.

Komunikacija sa kolegama donijela je zanimljive predloge za saradnju, od kojih će se neki izvjesno realizovati u bliskoj budućnosti.