Profesorice Filološkog fakulteta učestvovale u međunarodnom programu obuke na Univerzitetu u Alba Juliji

12.07.2022

Profesorice Filološkog fakulteta prof. dr Ljiljana Pajović Dujović, doc. dr Sanja Šubarić, doc. dr Marija Mijušković i dr Jovana Đurčević, učestvovale su, u okviru Erasmus+ programa kreditne mobilnosti, u međunarodnom programu obuke na Univerzitetu „1. decembar 1918“ u Alba Juliji. Osim akademskog osoblja u programu su učestvovali i predstavnici administrativnog osoblja Univerziteta Crne Gore, kao i partnerskih univerziteta iz Bosne i Hercegovine, Bugarske, Kazahstana… Glavne teme prezentacija i sastanaka bile su internacionalizacija naučne i  nastavne saradnje, finansiranje međunarodnih projekata, jačanje strateške saradnje institucija, a program je obuhvatio i obilaske administrativnih, naučnih i nastavnih instutucija Univerziteta u Alba Juliji.

Prilikom posjete Fakultetu za istoriju i filologiju i Izdavačkom centru iste fakultetske jedinice, profesorice Filološkog fakulteta imale su priliku da predstave Filološki fakultet Univerziteta Crne Gore, njegovu izdavačku djelatnost i organizaciju nastave u oblasti lingvistike, književnosti i  metodike nastave. Kroz razmjenu iskustava i kontakata otvoren je prostor za jačanje saradnje između dvije institucije, a profesorice su, zajedno sa studentima i ostalim zainteresovanim predstavnicima akademskog osoblja Filološkog fakulteta, pozvane da prisustvuju međunarodnoj nedjelji obuke koja će se tokom naredne akademske godine održati na Fakultetu za istoriju i filologiju u Alba Juliji.

Broj posjeta : 503

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.