Doc. dr Olivera Vušović na Univerzitetu u Ljubljani

Doc. dr Olivera Vušović boravila je na Univerzitetu u Ljubljani od 18. do 22. septembra 2023. godine, u okviru bilateralnog projekta „Kulturna razmjena između Slovenije i Crne Gore kroz prevođenje“. Tokom posjete, realizovana je kvantitativna analiza podataka prikupljenih u toku prve faze projekta, koji ima za cilj istraživanje prevodilačkih tokova između dvije zemlje. Osim toga, isplaniran je nastavak projektnih aktivnosti i razmatrane su mogućnosti buduće saradnje između dvije institucije. Projekat se realizuje u okviru Programa naučno-tehnološke saradnje između Crne Gore i Republike Slovenije (2023-2024), a koordinatorke su prof. dr Jasmina Anđelić (Filološki fakultet, Univerzitet Crne Gore) i prof. dr Adriana Mezeg (Filozofski fakultet, Univerzitet u Ljubljani).