Grantovi za studente i akademsko osoblje u okviru WBF Move Grants

Treći regionalni pozivi za podnošenje predloga u okviru programa za dodjelu grantova Fonda za Zapadni Balkan (Western Balkan Fund – WBF) otvoren je za pojedince  - studente i akademsko osoblje - koji su državljani jedne od strana ugovornica Fonda.

Prijave se podnose preko online portala www.westernbalkansfund.org. Sistem prihvata prijave do 6. novembra 2023. godine do 17.00 časova. Uputstva i detaljne informacije mogu su naći na webstranici.

Obrazovanje i istraživanje su ključne oblasti koje podržava WBF.

Tokom prethodne dvije godine WBF Move Grants je podržao ukupno 55 projekata, čiji su nosioci u većini slučajeva bili profesori ili studenti. Mnogi učesnici iz Crne Gore već su koristili našu podršku, tako da očekujemo da ćemo kroz ovaj poziv dobiti nove predloge iz Crne Gore.

Stoga pozivamo studente i akademsko osoblje Filološkog fakulteta da iskoriste ovu mogućnost.