Otvorena ELTAM Days konferencija

Na Filološkom fakultetu danas je zvanično otvorena prva međunarodna, a peta nacionalna konferencija za nastavnike engleskog jezika, pod nazivom ELTAM days 2019 − Empowering 21st Century Learners And Educators: Meeting Challenges, Exploring Solutions. Konferenciju je otvorila Dragana Radoman, predsjednica Udruženja nastavnika engleskog jezika Crne Gore ELTAM. Prisutnima se zatim obratila prof. dr Tatjana Jovović, dekan Filološkog fakulteta, pruživši podršku održavanju konferencije i nastojanjima Udruženja ELTAM da unaprijedi kvalitet nastave engleskog jezika u Crnoj Gori. Goste i učesnike pozdravili su i ambasadorka SAD u Crnoj Gori Džudi Rajzing Ranke, kao i Marko Vukašinović, načelnik Odjeljenja za međunarodnu saradnju i evropske integracije Ministarstva prosvjete Crne Gore.

Program konferencije obuhvataju 3 plenarna predavanja, 24 radionice, 8 demo časova i 14 prezentacija. Prijavljeno je oko 50 međunarodnih učesnika i oko 120 nastavnika iz Crne Gore. Na konferenciji će biti prisutni i studenti sa Eastern Michigan Univerziteta.