Посјета делегације Института за проблеме образовне политике „Еурека" из Москве Филолошком факултету

Филолошки факултет и Руски центар је у понедјељак 12. октобра посјетила делегација Института за проблеме образовне политике „Еурека" из Москве.  Доц. др Здравко Бабић, продекан за наставу Филолошког факултета и др Весна Вукићевић, руководилац Руског центра „Руски свијет" упознали су госте са радом и историјатом Филолошког факултета и Студијског програма за руски језик и књижевност, могућностима и перспективама сарадње са руским високообразовним установама. Стручњаци Института „Еурека” Роман Сељуков (замјеник директора Института), Олга Берникова (историчар умјетности), Јелена Нехорошева (школски педагог) и Олга Логачова (педагог) су представили веома садржајан и креативан програм „Образовањем до напретка"  у којем су кроз предавања и радионице говорили о могућностима организације наставе руског језика, књижевности, историје, али и неких егзактних наука, на основу дјела руске ликовне умјетности и историје руске умјетности уопште. Други дио програма „Образовање у Русији" је организован са циљем популаризације руских високообразовних установа у Црној Гори и мотивисања страних држављана и представника руске дијаспоре на школовање у Русији. У оквиру овог програма присутни су имали прилику да погледају изложбу којом је представљено десет руских универзитета различитих профила. Представиле су се Ирина И. Сухорукова из Руске музичке академије из Москве, Аљона Чаплигина и Татјана Кашпирјева из Тулског државног педагошког универзитета „Л.Н. Толстој". Због тренутне епидемиолошке ситуације у Црној Гори и Русији, представници преосталих универзитета укључили су се онлајн у програм, а између осталих, представили су се представници Државног универзитета у Санкт Петербургу, Московског државног универзитета за психологију и педагогију.

У уторак, 13. октобра програм ће бити представљен у Московском културном центру у Подгорици.