Onlajn škola - „Od istraživanja do inovacija“ u organizaciji Marie Curie Alumni Asocijacije (MCAA)

Marie Curie Alumni Asocijacija (MCAA) organizuje onlajn školu „Od istraživanja do inovacija“ (From Research to Innovation), od 26. do 30. marta 2021.

Registracija za MCAA školu je otvorena i svi zainteresovani mladi istraživači, tj. studenti master i doktorskih studija koji imaju odlično znanje engleskog jezika (eliminacioni faktor), mogu se registrovati do 23. marta 2021. godine na sljedećem linku https://forms.gle/V1CL2yQfJ7iUnUUb7

Cilj škole je da kroz pet povezanih modula upozna mlade crnogorske istraživače (studente master i doktorskih studija), koji bi željeli da saznaju više o istraživačkim trendovima i istraživačkoj kulturi XXI vijeka koji su prihvaćeni i praktikuju se u većini zemalja EU.

Ova škola će biti dobra podrška unapređivanju naučnih kapaciteta u Crnoj Gori, budući da je Crna Gora  među najmanje uspješnim zemljama Jugoistočne Evrope u osvajanju grantova iz inovativnih programa izvrsnosti kao što su Marie Skłodovska-Curie Actions, doktorski programi Erasmus Mundus i platforma Horizon 2020, dijelom i zbog nedostatka odgovarajuće obuke istraživača.

Škola će biti struktuirana putem sljedećih modula:

• mart 2021 - Modul 1 Developing Effective Leaders in the Disruptive World
  • mart 2021 - Modul 2 Writing MSCA Proposals in Horizon Europe
  • mart 2021 - Modul 3 Design Thinking Your Career
  • mart 2021 - Modul 4 Entrepreneurial Researchers and Innovation
  • mart 2021 - Modul 5 An Introduction to Open Science

Škola je podržana kroz projekat sufinansiran od Ministarstva ekonomskog razvoja  Crne Gore.

Detalje o programu i Agendu registrovani učesnici će dobiti početkom naredne nedjelje.