Uspješno završena prva interdisciplinarna ljetna škola na engleskom jeziku „Preduzetništvo u turizmu baštine“

Šestog dana prve ljetnje škole na engleskom jeziku pod nazivom "Preduzetništvo u turizmu baštine“, koja je akreditovana u okviru međunarodnog ERASMUS+ projekta IESP, svečano je izvršena dodjela sertifikata polaznicima koji su uspješno savladali program prve interdisciplinarne ljetne škole na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru.

Polaznicima su  uručeni sertifikati (2 ECTS), od strane dekana Fakulteta za turizam i hotelijerstvo, prof. dr Đurđice Perović. Sumirajući utiske i rezultate prve ljetne škole, profesorica Perović je čestitala polaznicima na uspjehu i saradnji, te akcentovala značaj cjeloživotnog učenja kao novog iskustva sticanja znanja te napore Fakulteta za turizam i hotelijerstvo da unaprijedi ambijent i mogućnosti za nove ljetne škole i savremene načine transfera znanja.

Prva ljetna škola „Preduzetništvo u turizmu baštine“, održana u periodu 17-22. oktobra 2022. godine, organizovana je kao rezultat ERASMUS+ projekta „Podsticanje internacionalizacije na crnogorskim institucijama visokog obrazovanja kroz efikasno strateško planiranje (IESP)“. Očekivanja su Fakulteta za turizam i hotelijerstvo da se kroz internacionalne i interdisciplinarne programe cjeloživotnog učenja bolje pozicionira i da poboljša svoju međunarodnu vidljivost, te kroz dalju internacionalizaciju unaprijedi mogućnosti studiranja i istraživanja za studente i profesore iz oblasti turizma i hotelijerstva.