New announcement - 01.03.2022 10:53

Glavna pregovaračica Crne Gore sa Evropskom unijom, gđa Zorka Kordić, gostovala je na Pravnom fakultetu i održala predavanje studentima prve godine dvogodišnjih master studija na smjeru Poslovno pravo, a koji pohađaju predavanja u okviru Jean Monnet kurikuluma koji se sprovodi u okviru projekta MLEUIM.

Studenti su imali priliku da iz prve ruke čuju o dosadašnjem toku pregovora Crne Gore sa Evropskom unijom, napretkom pregovora u okviru pojedinačnih poglavlja, očekivanjima kada je u pitanju mogućnost prijema u članstvo, ali i da raspravljaju aktuelne geopolitičke izazove u Evropi.

Predavanje je bilo interaktivno, pa su studenti imali priliku da postavljaju pitanja o pojedinim aspektima evropskog puta Crne Gore, a time je i pokrenuta diskusija o nekim od zanimljivih pitanja unutar same EU, ali i položaja budućih mladih pravnika u institucionalnom sistemu Evropske unije i sistemu buduće države članice.