Predavanje o slobodi izražavanja i zaštiti ugleda i prava drugih 7. jula u Rektoratu UCG

Rektorat Univerziteta Crne Gore uputio je prijedlog Centru za ljudska prava Pravnog fakulteta da u saradnji sa Studentskim parlamentom UCG organizuje obuku koja se odnosi na slobodu izražavanja i njene granice, kao i poštovanje ljudskih prava svakog pojedinca, radi sprečavanja govora mržnje i diskriminacije po bilo kom osnovu.

Obuka  će se održati u Rektoratu Univerziteta Crne Gore, Plava sala, dana 7. jula 2022. godine sa početkom u 14.00h.

• Predavanje pod nazivom: ,,Sloboda izražavanja i zaštita ugleda i prava drugih,” održaće doc. dr Marina Jovićević, Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore.

• Predavanje preko ZOOM-a,  pod nazivom: ,,Anticiganizam kao prepreka osnaživanju i inkluziji Roma i Romkinja na lokalnom nivou,” održaće gđa Marina Vasić, ROMACTED Regionalna programska menadžerka, Tim za Rome i Putnike, Savet Evrope (Srbija).