Slavko Burzanović

dr Slavko Burzanović

naučni saradnik | Istorijski institut

Slavko Burzanović je rođen 1960. u Nikšiću. Nastavnički fakultet, Grupa za istoriju i geografiju, završio je u Nikšiću, 1981. Na Filozofskom fakultetu u Beogradu, Odsjek za istoriju, diplomirao je 1993. sa tezom Antonio Baldači i Crna Gora i magistrirao 1999. sa tezom Italijansko-crnogorski sindikat: Barsko društvo 1903-1915. Doktorsku disertaciju Crna Gora u italijanskoj spoljnoj politici 1873 -1923 godine na Odsjeku za istoriju Filozofskog fakulteta u Nikšiću odbranio je u februaru 2016....

Jedinica Program Tip Sem. Predmet P x GP V x GV L x GL

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2022SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Olivera Popović i Slavko BurzanovićRacconto di viaggio e attivismo politico: un articolo di Bruno Roselli nella stampa americana sulla »questione montenegrina« Annales, Series Historia et Sociologia
2019SCOPUS
Slavko Burzanović, Tatjana KoprivicaThe Roman city of Doclea as a focus for Italian scientists and Italian State authoritiesArcheologia e Calcolatori
2016SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Slavko Burzanović, Olivera PopovićVico Mantegazza e il MontenegroActa Histriae