IN MEMORIAM - prof. dr Vladimir Komnenić

<span class="CyrLatIgnore">IN MEMORIAM</span> - prof. dr Vladimir Komnenić

1948 - 2023

Dana 11. jula 2023. godine preminuo je dr Vladimir Komnenić, redovni profesor Univerziteta Crne Gore i nekadašnji dekan Metalurško tehnološkog fakulteta. Njegovim odlaskom izgubili smo izuzetnog profesora, predanog profesionalca, dobronamjernog rukovodioca, iskrenog, otvorenog kolegu od koga smo učili, ne samo po pitanju profesionalnih tema, već i građanskih dilema i stavova.

Ispratili smo ga na posljednji put duboko svjesni da je veliki dio svog života ugradio u Fakultet i njegov razvoj, kroz  veliku želju da postane stecište slobodomislećih i odgovornih profesionalaca.

Pamtićemo ga kao dostojanstvenu figuru sa izrazitom spremnošću da otvoreno iskaže svoje stavove kojima je plijenio i zadobijao povjerenje svojih mlađih kolega. Spremnost da, makar samo,  savjetima  pomogne mladjim kolegama nije ga napuštala ni u danima bolesti.

Na svemu što nam je pružio, ostaćemo zahvalni.

Komemoracija našem dragom profesoru biće, u dogovoru sa porodicom,  održana u vremenu koje će naknadno biti saopšteno akademskoj i široj javnosti.