Unapređenje vještina kroz praktičnu nastavu na Postrojenju za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici

Studenti MTF-a sa studijskog programa Hemijska tehnologija (master studije) u okviru praktične nastave iz predmeta Tehnologija vode (odabrana poglavlja) posjetili su Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici.

Rukovoditeljka Postrojenja Natalija Blagojević dipl.ing.tehnol. upoznala je studente sa aktivnostima koje se realizuju na Postrojenju.

Kod problematike prečišćavanja otpadnih voda mjerenja količine i kvaliteta otpadnih voda zauzimaju vrlo važno mjesto. Mjerenja na samom postrojenju, u različitim fazama prečišćavanja, omogućavaju pravilno upravljanje postrojenjem i obezbjeđuju zahtijevani kvalitet prečišćene otpadne vode (efluenta). Zaposleni u Laboratoriji su zajedno sa studentima uzorkovali otpadnu vodu, a zatim se pristupilo određivanju parametara kvaliteta otpadne vode i mulja.

Sa studentima u posjetu bila je i prof. dr Milena Tadić, njihov predmetni nastavnik.