Međunarodno prvenstvo u tehnologiji "Metal Cup"

Međunarodno prvenstvo "Metal Cup 4. industrijska revolucija" je profesionalno komandno takmičenje omladinskih međunarodnih timova sa tehničkih univerziteta u rješavanju hitnih industrijskih zadataka (slučajeva) i razvoj projektnih rješenja u industriji.

Cilj prvenstva je razvoj ljudskih kapaciteta metalurške industrije, jačanje međunarodnih kontakata i saradnje mladih stručnjaka iz zemalja, integracija najboljih studenata za izradu složenih tehnoloških strategija za razvoj ključnih investicionih projekata u metalurgiji.

Glavni događaj prvenstva je međunarodno finale koje će se održati u periodu od 15. do 20. septembra u Krasnojarsku (Rusija), glavnom gradu zimskih studentskih igara 2019.

Finale će biti održano u saradnji sa najvećim međunarodnim kongresom „Obojeni metali i minerali 2019“ i više od deset studentskih timova iz različitih zemalja će učestvovati u njemu.

Okupljanje timova je po odluci zemalja učesnica Prvenstva, a među njima su i studenti univerziteta.

Broj članova tima treba da bude od tri do deset osoba, isključujući njihovog trenera.

Prvenstvo se održava uz podršku Predsjedničke fondacije, Federalnog i Regionalne ministarstva, velike industrijske kompanije kao što su Norilsk Nickel, UC RUSAL, EVRAZ ZSMK, Severstal, kao i uz podršku najboljih obrazovnih institucija u zemlji.

Ključni datumi međunarodnog finala su sljedeći:

- Prihvatanje prijava za učešće je do 1. jula;

- Slanje informacija o učesnicima prvenstva (studenti, mentori,pratioci) je do 1. avgusta;

- Rad na pripremi rješenja slučaja je od 10. avgusta do 1. septembra;

-  Uput rješenja slučaja Organizacionom odboru je do 10. septembra;

- Održavanje prvenstva je od 15. do 20. septembra.

U nastavku se nalaze fajlovi sa više podataka.