NVO Green Home organizuje radionicu

NVO Green Home organizuje radionicu za predstavnike civilnog sektora, studente i aktiviste na temu Zagađenje vazduha u opštinama Bijelo Polje, Nikšić, Pljevlja i Podgorica, u četvrtak, 28.03.2024., u CKZ Ribnica u Podgorici.

Radionica ima za cilj podizanje svijesti i jačanje kapaciteta lokalnih institucija u adresiranju uticaja klimatskih promjena i zagađenja vazduha na kvalitet života u ovim opštinama.

U okviru radionice, fokusiraćemo se na sledeće tematske oblasti:

• Povezanost klimatskih promjena sa zagađenjem vazduha i zdravljem ljudi;
  • Glavni izvori zagađenja vazduha i monitoring zagađenja vazduha;
  • Identifikovanje ulaznih tačaka za smanjenje zagađenja vazduha na lokalnom nivou;
  • Jačanje učešća žena i mladih u procesima donošenja odluka u vezi sa klimatskim promjenama i zagađenjem vazduha;

Ovim putem molimo zainteresovane studente (do 5 studenatata) da se prijave do četvrtka 21.03.2024. godine putem e-mail adrese:greenhome@greenhome.co.me.

Radionica je dio projekta „Jačanje svijesti o uticaju grijanja na zagađenje vazduha, klimatske promjene i zdravlje" koji je finansijski podržan od strane OSCE (Organisation for Security and Co-operation in Europe).

U prilogu je agenda radionice.

Dekanat MTF-a