Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje pristigla 7. plaketa povodom 65 godina tradicije školovanja kadra

Fakultet za sport i fizicko vaspitanje UCG iz Nikšića će 5. juna 2021. godine na Dan fakulteta, sada je potpuno izvjesno, dobiti najmanje 7 plaketa povodom obilježavanja tradicije duge 65 godina koja se baštini od 1956. godine kada je u Crnoj Gori počelo školovanje tog kadra.

Plakete ovoj visokoškolskoj obrazovnoj i naučnoj ustanovi, potvrđeno je, uručiće i kolege sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta iz Niša i sa Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Splitu.

Prethodno je to učinjeno od strane srodnih fakulteta sa univerziteta u Nici, Sarajevu, Novom Sadu i Mostaru kao i od strane Crnogorskog olimpijskog komiteta.