SWOST projekat – Nastavak pripreme alata za samoevaluaciju rodne ravnopravnosti

U okviru projekta Sport bez stereotipa, ili u originalu „Sport without Stereotypes (SWOST)“.30. novembra 2021. godine , pod rukovodstvom Centro Studi Cultura Sviluppo (CSCS), a putem Zoom platforme, održan je 16. sastanak

Tema sastanka je bilo kreiranje online alata za samoevaluaciju rodne ravnopravnosti, na kojem se i dalje radi, a za koji se konačan oblik očekuje početkom naredne godine.

U međuvremenu, prikupljaju se podaci o strategiji koju u cilju postizanja ravnopravnosti primjenjuju nacionalni olimpijski komiteti. Na sledećem sastanku, koji je planiran za 15. decembar svaka partnerska institucija ima zadatak da pripremi nacionalni izvještaj na tu temu.

Predstavnik Univerziteta Crne Gore na sastanku bio je doc. dr Bojan Mašanović.

Podsjetićemo da je cilj SWOST-a povećati učestvovanje i jednak pristup sportu, rješavajući rodne stereotipe i svaku diskriminaciju u sportu.

U projekat je uključeno devet evropskih zemalja, 11 organizacija (šest univerziteta i pet sportskih organizacija / udruženja), odnosno preko 20 eminentnih stručnjaka.