Na Kongresu YCSRA 2022 u Tirani učestvovala četiri predstavnika Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje

Kongresom pod nazivom YCSRA 2022 - Youth Congress On Sport & Recreation Activities, ovoga vikenda u Tirani, obilježeno je 10 godina postojanja Albanske asocijacije sportskih nauka (Albanian Sport Science Association - ASSA). Studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanjeu Nikšiću, okupljenom auditorijumu su veoma uspješno predstavili svoja istraživanja.

Student doktorskih studija Marko Joksimović prezentovao je rezultate studije o Eksplozivnoj snazi Crnogorske djece, a studentkinje osnovnih studija Teodora Rakočević i Olga Mišnić, koje prvi put učestvuju na događajima ovog tipa, prezentovale su rezultate studija o Fizičkoj aktivnosti i sjedilačkom ponašanju djece djece opštine Cetinje, odnosno Spoljašnjim faktorima koji mogu uticati na obim fizičke aktivnosti.

Četvrti predstavnik Univerziteta Crne Gore, doc. dr Bojan Mašanović, u Plenarnoj sesiji konferencije, iznio je rezultate Izvještajne kartice o fizičkoj aktivnosti djece i omladine Crne Gore za 2022. godinu, a nakon toga mu je predsjednik ASSA Florian Muça uručio Nagradu za izuzetni doprinos razvoju edukacije i sportskih nauka u Albaniji kroz naučna istraživanja.

Snimak kompletnog događaja možete pronaći na sledećoj adresi: https://www.facebook.com/www.assa.al/videos/353621573582238