Posjeta selektora futsal reprezentacije Crne Gore treningu studentske ekipe Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje

Selektor futsal reprezentacije Crne Gore Sveto Ljesar posjetio je trening studentske futsal ekipe Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje UCG u SC Nikšić.

Selektor Ljesar se zajedno sa doc. dr Kostom Goranovićem obratio članovima ekipe Fakulteta, upoznao ih sa osnovnim principima malog fudbala, zahtjevima ove igre, kao i svojim značajnim iskustvima kao dugogodišnjeg selektora A reprezentacije i selekcije U 19.

Selektor je nakon uvodnog izlaganja, izložio i teorijski  osnovne taktičke postavke u fazi napada i odbrane, nakon čega je sve to prikazao praktičnom demonstracijom.

Članovi naše studentske ekipe imali su mogućnost da postave pitanja  i  dobiju adekvatne odgovore.

Ova posjeta realizovana je u sklopu nastavka saradnje Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Nikšić sa odsjekom za futsal Fudbalskog saveza Crne Gore.