Testiranje mladih golmana FK Sutjeska

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića  doc. dr Kosta Goranović, doc. dr Jovica Petković kao i  mr Marko Joksimović  i mr Ivan Jovančević organizovali su i realizovali testiranje određenih sposobnosti i karakteristika mladih golmana, svih uzrasnih kategorija Omladinske škole FK Sutjeska iz Nikšića. Testiranje je obavljeno u Dijagnostičkom centru Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje uz prisustvo trenera golmana u Omladinskoj školi FK Sutjeska Dragoslava Albijanića.

- U sklopu aktivnosti početka moguće saradnje između Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića i Fudbalskog kluba Sutjeska iz Nikšića, obavili smo testiranje sposobnosti i potencijala vertikalne skočnosti golmana svih uzrasnih kategorija ovog kluba. Korisćen je savremeni instrument Opto Jump koji sa visokom preciznošću mjeri različite sposobnosti vertikalne skočnosti a koja je visoko pozicionirana u kretnoj strukturi golmana u fudbalu. Rezultate koje smo dobili prodiskutovali smo  neposredno na licu mjesta i smatram da će pomoći trenerima golmana da sagledaju potencijale svojih golmana u ovom važnom prostoru kondicije. Izvještaj sa inerpretacijom rezultata biće dostavljen trenerima i u pisanoj formi. Nakon određenog vremenskog perioda isti ispitanici biće ponovo testirati po istom protokolu, tako da ćemo imati i rezultate trenažnog procesa. Osim vertikalne skočnosti golmani su  bili podvrgnuti i morfološkoj dijagnostici tako da se značajno obavila potrebna dijagnostička procedura. Ova aktivnost može da bude početak intenzivnije saradnje između Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje,  sportskih klubova i granskih sportskih saveza  sa prostora Crne Gore,  saopštio je doc. dr Kosta Goranović.