Testiranje mladih fudbalera FK Sutjeska

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Nikšić u sastavu doc. dr Kosta Goranović  i mr Marko Joksimović realizovali su obimno testiranje mladih fudbalera  FK Sutjeska Nikšić. Dijagnostičkim procedurama bio je  obuhvaćen cjelokupan sastav kadeta i omladinaca. Pomoć prilikom realizacije testiranja pružili su i kondicioni trener u Omladinskoj školi FK Sutjeska Ivan Vujačić koji je i polaznik master studija na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje kao i trener kadetske ekipe Željko Radulović.

• Na zahtjev FK Sutjeska realizovali smo obimno testiranje mladih fudbalera uzrasta kadeti i omladinci. Dijagnostikovali smo značaj broj karakteristika i sposobnosti mladih fudbalera. Primijenjena je proširena baterija testova sa akcentom na morofološke karakteristike, analizu tjelesne strukture, vertikalne skočnosti, brzinskih sposobnosti kao i  terenske testove izdržljivosti. Primijenili smo veliki broj mjernih instrumenata i aparaturu sa kojom raspolaze Dijagnostički centar Fakulteta za sport. Fakultet za sport otvoren je za stručnu i naučnu podršku cjelokupnom crnogorskom sportu, saopštio je dr Kosta Goranović.