Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 23.01.2018

Prvo mjesto za Jovana Pekovića

X

Student Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore Jovan Peković osvojio je prvo mjesto u kategoriji preko 100 kilograma na turniru u džudou koji je održan u švajcarskom gradu Morgesu.

„Imao sam četiri borbe i svaku sam riješio iponom. U finalu sam izveo najbrži ipon na takmičenju – za pet sekundi savladao sam protivnika, Jargalsaikhana Dugara, koji je bio šampion u mongolskom rvanju”, kazao je Peković koji je bio jedini takmičar iz Crne Gore.

Na turniru, koji važi za najjači u Švajcarskoj, učestvovalo je preko 500 džudista iz Francuske, Italije, Mongolije i zemlje domaćina, objavile su Vijesti.

„Desetak dana ostaću u olimpijskom centru u Brugu i u Lozani, kako bih se što bolje pripremio za Svjetski kup u Sofiji i ostatak sezone. Želio bi da se zahvalim svom klubu Cortaollodu, porodici i djevojci bez kojih ovo ne bi bilo moguće“, kazao je Peković.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Konačna rang lista i obavještenje o upisu - Fizička kultura i zdravi stilovi života - prvi upisni rok jul 2020. godine

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Konačna rang lista i obavještenje o upisu - Sportski novinari i treneri - prvi upisni rok jul 2020. godine