Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 16.04.2018

Uručena prizanja najboljima

Na ceremoniji zatvaranja XV Međunarodne naučne konferencije „Transformacioni procesi u sportu – sportska dostignuća“, nakon trodnevnog rada, uručene su nagrade i plakete najboljima.

Žiri je odlučio da se nagrada za najbolju ženu naučnika dodijeli dr Lauri Schuft, sa Fakulteta za sportske nauke sa Univerziteta u Nici - Sofia Antipolis.

Takođe, po odluci žirija, za najboljeg mladog naučnika je promovisana dr Vedrana Sember sa Fakulteta za sport, Univerziteta u Ljubljani.

Posebno priznanje u ime Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine, profesoru dr Dušku Bjelici, uručio je prof.dr Izet Rađo.

Profesoru dr Goranu Sporišu, sa Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, uručena je plaketa za lični doprinos za podsticanje nauke na internacionalnom nivou. Plaketu mu je uručio dekan Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore doc. dr Stevo Popović koji je i zvanično zatvorio konferenciju.