Antropometrijsko mjerenje ženske kadetske košarkaške reprezentacije Estonije

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore je u okviru svog Dijagnostičkog centra realizovao i antropološko mjerenje ženske kadetske košarkaške reprezentacija Estonije. Estonijska reprezentacija je kao i  naša reprezentacija učesnica B prvenstva Evrope za košarkašice do 16 godina koje se održava u Podgorici od 16. do 25. avgusta.

Mjerenjem estonijske ekipe, koja je uslijedila neposredno nakon mjerenja ženske kadetske košarkaške reprezentacije Crne Gore, Fakultet je nastavio sa proširenjem baze rezultata mladih sportistkinja.

Mjerenja su realizovali mr Marina Vukotić, mr Ivan Vasiljević i profesorica Gorica Zorić sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje.

Antropološko  mjerenje proučava uticaj različitih vrsta tjelesne aktivnosti na zglobno-koštano-mišićni sistem, naglašavajući veliki uticaj rane i egzaktne dijagnoze na učinak primijenjenih programa vježbanja.