Zasađeno pet stabala u dvorištu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u čast 140 godina od Berlinskog kongresa

Obilježavanje Jubileja povodom 140 godina od priznanja nezavisnosti Crne Gore na Berlinskom kongresu Univerzitet Crne Gore je realizovao sadnjom 140 sadnica na području univerzitetskog kampusa. U ispred navedenoj akciji je učestvovao i Fakultet za sport i fizičko vaspitanje koji je u dvorištu svog fakulteta, u saradnji sa Gradom Nikšićem, dana, 13. novembra u 11h posadio tri lipe i dva kestena i na taj način, podržao ovu veoma lijepu akciju koja je imala za cilj da podsjeti na svoju slavnu prošlost i podigne ekološku svijest građana. Sadnice su svečano zasađene od strane potpredsjednice opštine Nikšić, gospođe Sonje Nikčević, dekana Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, prof. dr Steva Popovića kao i prodekana za nastavu, doc. dr Danila Bojanića, saradnika u nastavi, mr Marine Vukotić i studenta povjerenika, Pavla Malovića, a u prisustvu studenata i profesora nikšićkog fakulteta.