Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 30.09.2019

Testiran FC Priština vicešampion Republike Kosovo u futsalu

FOTO GALERIJA

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore nastavili su sa antropometrijskim mjerenjima van granica Crne Gore i realizovali mjerenje futsal ekipe Prištine koja se takmiči u futsal Superligi Kosova i trenutni su vicešampioni.

Mjerenjima su prisustvovali i trener ekipe FC Priština Huar Morina, pomoćni trener Ajdem Hajdini i direktor kluba Fatos Dili, koji su imali uvid u kompletnu morfološku strukturu igrača malog fudbala koji su mjereni.

Mjerenja su realizovali prof. dr Duško Bjelica sa saradnicima dr Jovanom Gardaševićem i mr Ivanom Vasiljevićem i dr Fitim Arifi i mr Sami Sermaxhaj sa Koledža Universi u Prištini.

Profesor Bjelica se zahvalio na gostoprimstvu i sjajnim uslovima tokom mjerenja i naglasio da su navedena mjerenja od esencijalnog značaja za određivanje trenutnog stepena morfološkog stanja sportista i upoznavanje trenera i članova stručnog štaba sa istim.

Broj posjeta : 391

Održan KICK-OFF sastanak u okviru Erasmus+ projekta "EUFITMOS" u Lisabonu

12.02.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje