Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 08.10.2019

Oktobarsko izdanje naučnog časopisa „JASPE“

Oktobarsko izdanje časopisa JASPE - Journal of Anthropology of Sport and Physical Education, koji sve više postaje temelj međunarodne naučne saradnje u oblasti sporta i fizičkog obrazovanja,  donosi u novom broju osam originalnih naučnih radova i dva pregledna rada.

Autori su u ovom broju nastojali da odgovore na aktuelna pitanja iz oblasti sporta, fizičkog vaspitanja i antropologije, kao što su uticaji fizičkih vježbi na agresivnost, devijantno ponašanje i samopouzadnje kod djece u uzrastu od 11 do 15 godina, potom efekti koji se postižu pripremnim vježbama sa paraolimpijskim košarkašima, fitnes programi za žene i uticaj na bol u donjim leđima, tjelesni uticaji kod  kičmenih povreda i druge aktuelne teme.

Autori u ovom broju većinom dolaze iz regionalnih zemalja i iz Crne Gore, dok uređivački tim ovog časopisa čine naučnici iz Brazila, Turske, Malezije, te naučnici iz regiona, Srbije, Hrvatske, Kosova, Bosne i Hercegovine, Albanije, dok je glavni urednik sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore Bojan Mašanović.

Časopis JASPE, koji izdaje  Montenegrosport u saradnji sa Fakultetom za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore i Crnogorskom sportskom akademijom, izlazi od 2017. godine. Do sada je objavio oko 130  naučnih radova iz oblasti antropologije, sporta i fizičkog vaspitanja.

Za vrlo kratko vrijeme ovaj časopis je svojim radom dosegao indeksiranost u svjetskim naučnim bazama kao što su: DOAJ, Index Copernicus, Google Scholar, Crossref, ROAD.

JASPE izlazi četiri puta godišnje, u januaru, aprilu, julu i oktobru svake godine. Časopis  ima štampano i elektronsko izdanje, koje je dostupno onlajn, sa otvorenim i besplatnim pristupom za sve zainteresovane čitaoce, a pogotovo za pojedince koji se bave sportom, primjenjujući savremene metode.

Možete pogledati novi broj časopisa na linku :

Broj posjeta : 372

Održan KICK-OFF sastanak u okviru Erasmus+ projekta "EUFITMOS" u Lisabonu

12.02.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Sva antropometrijska testiranja vaterpolista na Univerzitetu Crne Gore - reprezentacija i klubova

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Praktična nastava na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore u ljetnjem semestru 2019/2020 - Video zapisi

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Praktična nastava na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore u ljetnjem semestru 2019/2020 - Foto galerije

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Evropsko srebro u karateu za Predraga Smolovića studenta prve godine Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore