Naučna baza proširena antropometrijskim podacima i rukometašica Kluba Naisa

FOTO ALBUM

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore nastavili su sa antropometrijskim mjerenjima u Nišu i realizovali mjerenje rukometašica Ženskog rukometnog kluba Naisa iz Niša.

Ovaj klub će biti učesnik Čelendž kupa, takmičenja koje su osvojili 2007. godine, a takođe su bili i osvajači Superlige Srbije 2008. i četvorostruki osvajači Kupa Srbije.

Mjerenja su realizovali prof. dr Duško Bjelica sa saradnicima dr Jovanom Gardaševićem i mr Ivanom Vasiljevićem.

"Mjerenja antropometrijskih karakteristika vrhunskih sportista, omogućavaju, ne samo proširenje naučne baze podataka, već i uvid za sportise u racionalno praćenje odnosa mišićne mase i masnog tkiva kao indikatora koji mogu bitno uticati na prevenciju povređivanja sportista", saopštio je profesor Bjelica.

Mjerenjima su prisustvovali prof. dr Marko Aleksandrović i prof. dr Zoran Milanović sa Fakulteta fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu, a pored njih, uvid u rezultate mjerenja je imao i Svetislav Beli Jovanović trener rukometašica koji je na tom mjestu 17 godina i za koga se vežu uspjesi ŽRK Naisa.

Medijske objave: