Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 10.01.2020

Testirana ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Kosova

FOTO GALERIJA

Nastavnici Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, obavili su antropometrijsko mjerenje ženske juniorske odbojkaške reprezentacije Kosova. Mjerenje je obavljeno u Igalu, gdje je u toku kvalifikacioni turnir za učešće na Evropskom prvenstvu.

Odbojkašice Kosova imale su uvid u procentualne vrijednosti masnog, koštanog i mišićnog tkiva, ukupnu količinu vode u organizmu, odnos između lijeve i desne strane tijela i parametre metabolizma, a takođe su im izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela.

Selektorka Vildana Jashari izrazila je zadovoljstvo što je na ovaj način imala priliku da dobije potpune informacije o trenutnom morfološkom statusu svoje ekipe.

Mjerenje su obavili doc. dr Danilo Bojanić i doc. dr Milovan Ljubojević.

Broj posjeta : 163