Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 30.05.2020

U Igalu testirana i juniorska vaterpolo reprezentacija

FOTO GALERIJA

Nakon mjerenja seniorske vaterpolo reprezentacije Crne Gore profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore su mjerenja realizovali i sa njihovim nasljednicima juniorskog uzrasta.

Sastav juniorske vaterpolo reprezentacije Crne Gore su okupili selektor Petar Radanović i trener Vido Lompar, koji su prisustvovali mjerenjima koja su realizovana na bazenu Instituta "Dr Simo Milošević", u Igalu.

Mjerenja su obavili prof. dr Duško Bjelica, prof. dr Stevo Popović, dr Jovan Gardašević i dr Ivan Vasiljević kao i inženjer IT Miodrag Zarubica.

Profesor Bjelica se zahvalio selektoru i treneru juniorske vaterpolo reprezentacije Crne Gore Radanoviću i Lomparu na ukazanom povjerenju u radu sa mladim sportistima koji su na osnovu realizovanih mjerenje sa najsavremenijom opremom dobili izuzetno bitne podatke morfološke dijagnostike, kao što su vrijednosti potkožnog masnog tkiva, mišićnog tkiva, hidriranosti organizma i bazalnog metabolizma, mineralnog sastava koštanog sistema, proteina i kompletnu segmentnu analizu tijela.

"Kompletna antropometrijska mjerenja koja realizujemo sa najsavremenijom i najinovativnijom opremom pružaju prije svega mogućnost da se na osnovu relevantnih parametara koji se dobiju precizno planira i programira trenažni ciklus", saopštio je profesor Bjelica.

On je takođe zaključio da su navedena mjerenja posebno bitna za mlade sportiste zbog usklađenosti rasta i razvoja mišićnog, koštanog i masnog tkiva jer bez stručnog rada i analize istog može doći do štetnih posljedica po lokomotorni aparat mladih sportista.

Juniorska reprezentacija Crne Gore je bila prvak Evrope 2013. i 2017. godine, a 2016. godine je osvojila srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Podgorici.

Medijske objave:

Broj posjeta : 481

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Dokumenta potrebna za upis na prvu godinu osnovnih studija na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje

20.06.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

1. juna istekao rok za uplatu školarine i izmirenje duga, od 22.juna obustave u knjiženju ispita do izmirenja duga

04.06.2020

Termini završnih i popravnih ispita - jun/jul 2020. godine

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija Univerziteta Crne Gore za studijsku 2020/2021. godinu

10.06.2020