U Podgorici testirane košarkašice Orlova

FOTO GALERIJA

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, obavili su danas u Podgorici antropometrijsko mjerenje ženske košarkaške ekipe Orlova iz Banja Luke – vicešampiona BIH i osvajača kupa Republike Srpske.. Nakon sprovedenog mjerenja trenerici Dragani Svitlici i ostalim članovima stručnog štaba prezentirani su rezultati iz opsega morfoloških karakteristika, procentualnih vrijednosti potkožnih i viscelarnih masti, skeletne i mišićne mase, ali i stepena hidriranosti, parametrima metabolizma i kompletnoj segmentnoj analizi tijela.

Dragana Svitlica se zahvalila na realizovanom mjerenju. Doc. dr Milovan Ljubojević je istakao važnost dijagnostike u planiranju i programiranju savremenih trenažnih procesa, istakavši da su ovakva mjerenja današ još aktuelnija, u vremenu pandemije, kada se veliki broj sportista vraća u trening i potrebno je sistematski pratitti njegov organizam. Na kraju se zahvalio upravi i stručnom štabu na ukazanom povjerenju.

Košarkašice Orlova gostuju u Podgorici gdje će odigrati meč 8. kola WABA lige protiv košarkašica Budućnost Bemax.
Mjerenja su realizovali doc. dr Milovan Ljubojević i mr Marija Bubanja.