Javni čas na Građevinskom fakultetu obilježio 43 godine od katastrofalnog zemljotresa

Građevinski fakultet Univerziteta Crne Gore organizovao je javni čas posvećen obilježavanju 43 godine od katastrofalnog zemljotresa koji je zadesio Crnu Goru 15. aprila 1979. godine. Javni čas organizovan je u sali 015 Građevinskog fakulteta u petak 15. aprila 2022. godine, na dan godišnjice zemljotresa.

Image

Javni čas otvorila je prof. dr Marina Rakočević, dekanica Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore. Održana su predavanja profesora Građevinskog fakulteta, prof. dr Srđana Jankovića i doc. dr Jelene Pejović, kao i predavanje po pozivu profesora u penziji Božidara Pavićevića.

Image

Na Javnom času ukazano je na razorne efekte crnogorskog zemljotresa iz 1979. godine, na njegove posljedice, izvučene pouke i iskustva, kao i na stručne i naučne izazove koji u budućnosti stoje pred nama.