Istraživači Građevinskog fakulteta na najvećoj evropskoj konferenciji o zemljotresnom inženjerstvu i seizmologiji

Istraživači Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore  učestvovali su i prezentovali svoje radove na najvećoj evropskoj konferenciji posvećenoj zemljotresnom inženjerstvu i seizmologiji 3rd European Conference on Earthquske Engineering and Seismology, od 4. do 9. septembra, u Bukureštu. Konferencija je okupila više od 1500 učesnika iz 61 zemlje, a predstavlja zajednički događaj 17. Evropske konferencije za zemljotresno inženjerstvo i 38. Generalne skupštine Evropske seizmološke komisije. Ova konferencija održava se svake četvrte godine.

Doc. dr Nina Serdar i doc. dr Jelena Pejović prezentovale su rad The applied methodology for National Sesimic Risk Assessment: uncertanties and open questions u okviru sesije  posvećene jednoj od trenutnih aktuelnih istraživačkih  tema u zemljotresnom inženjerstvu, procjeni seizmičkog rizika.

Takođe, doktorand Građevinskog fakulteta mr Ivan Mrdak, stipendista Ministarstva nauke, zajedno sa svojom mentorkom prof. dr Marinom Rakočević, prezentovao je  rad Assessment of influence of foundation soil characteristic on seismic response of frame structure, u okviru sesije posvećene seizmičkoj analizi konstrukcija.

Na konferenciji, istraživači Građevinskog fakulteta su iskoristili priliku da razmijene iskustva sa kolegama drugih evropskih univerziteta i da se informišu o aktuelnim istraživačkim temama iz oblasti zemljotresnog inženjerstva.