Održan prvi trening u okviru Erasmus+ projekta SmartWB

U Centru za napredne akademske studije Sveučilišta u Zagrebu, u Dubrovniku od 09. do 11. maja 2023. godine održan je trening za nastavno osoblje u okviru Erasmus+ projekta „Curricula innovation in climate-smart urban development based on green and energy efficiency with the non-academic sector: SmartWB“.

Treningu su prisustvovali predstavnici univerziteta partnerskih zemalja Albanije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.  Ispred Univerziteta Crne Gore ovoj radionici su prisustvovale docent dr Marija Jevrić i saradnik u nastavi Olga Ćalasan.

Trodnevni program je imao za cilj da ukaže na značaj i smjernice razvoja obrazovanja u eri digitalne revolucije. Obrađivane su teme kao što su: digitalna revolucija u obrazovanju, primjena Bolonjske deklaracije na obrazovni sistem i razvoj kurikuluma, kao i primjeri korišćenja mobilnih aplikacija uz softversku podršku kao obrazovnog sredstva. Obuka je završena sesijom o održivom razvoju i pametnim gradovima koja je pokrenula diskusiju i mnoga pitanja.

Više o projektu na linku https://www.smartwb.ucg.ac.me/