Održan sastanak u Skoplju na temu unapređenja visokog obrazovanja u jugoistočnoj Evropi

U organizaciji Nacionalne Agencije za evropske programe obrazovanja i mobilnosti Republike Sjeverne Makedonije, od 10. do 12. 7. 2023. godine u Skoplju održan je trening i sastanak na temu:

"Networking in the field of Higher Education between Southeast European Countries aiming priorities of Erasmus+ 2021-2027".

Na ovom događaju razmatrane su teme u vezi sa unapređenjem visokog obrazovanja u jugoistočnoj Evropi, a jedan od ciljeva sastanka je bio ostvarivanje novih nivoa povezivanja visokoškolskih ustanova u Erasmus + programu.

Otvorene su nove mogućnosti saradnje Univerziteta Crne Gore sa univerzitetima iz Grčke, Kipra, Portugala, Slovenije i Sjeverne Makedonije, kako kroz mobilnost studenata i osoblja, tako i kroz zajedničke projekte.

Univerzitet Crne Gore predstavljala je doc. dr Marija Jevrić, prodekan za međunarodnu saradnju Građevinskog fakulteta.