Stručna ekskurzija studenata treće godine

Na poziv kompanija Eurozox d.o.o. iz Danilovgrada i ICT Cortex iz Podgorice, 15. decembra 2023. godine je organizovana posjeta gradilišta za studente III godine osnovnih studija. Studenti su obišli gradilište stambenog kompleksa Cortex selo na Zabjelu u Podgorici.

Saradnik u nastavi na Građevinskom fakultetu UCG, mr Jovan Furtula, je studentima objašnjavao praktično izvođenje pojedinih pozicija armiranobetonskih konstrukcija. Na gradilištu je u toku izvođenje pet objekata koji su u različitim fazama grubih građevinskih radova, pa su se studenti mogli upoznati sa tehnologiom i načinom izvođenja armiranobetonskih temelja, zidova suterenskih etaža, međuspratnih ravnih tavanica sa kapitelima i armiranobetonskih stepeništa. Posebna pažnja je posvećena načinu armiranja međuspratnih tavanica armaturnim mrežama u donjoj zoni i šipkama u gornjoj zoni tavanice.

Zahvaljujemo se kompanijama i našim domaćinima arh. Petar Popović (Eurozox) i arh. Miloš Laković (ICT Cortex).