Radna posjeta Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu

U okviru realizacije bilateralnog projekta naučne i tehnološke saradnje između Crne Gore i Srbije “Primjena otpadnih materijala u ekobetonima”, dekan Građevinskog fakulteta prof. dr Marina Rakočević,  rukovodilac projekta prof. dr Miloš Knežević i doc. dr Jelena Pejović su boravili u radnoj posjeti Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Na sastanku sa učesnicima bilateralnog projekta sa Departmana za građevinarstvo i geodeziju Fakulteta tehničkih nauka, direktorom Departmana prof. dr Vlastimirom Radonjaninom, prof. dr Mirjanom Malešev, prof. dr Mirjanom Laban i dr Slobodanom Šupićem, razgovaralo se o napretku projekta, pripremi završnog izvještaja o realizovanim istraživanjima, kao i planu istraživanja za narednu godinu.

Tokom boravka napravljen je detaljan dinamički plan realizacije gostujućih predavanja profesora sa Fakulteta tehničkih nauka iz Novog Sada u okviru programa “Primjena novih materijala i tehnologija za poboljšanje energetske efikasnosti i požarne bezbjednosti građevinskih objekata" koji Građevinski fakultet Univerziteta Crne Gore realizuje uz podršku Ministarstva nauke. Tema razgovora bila je i proširenje i unapređenje saradnje ove dvije institucije.