"Istraživački dan" na Fakultetu političkih nauka UCG

Istraživački tim laboratorije za društvena istraživanja Montenegrin Social Science Lab - MSSLab, koju je agencija DeFacto Consultancy otvorila u martu 2020. godine, organizuje "Istraživački dan" u petak, 15. oktobra na Fakultetu političkih nauka, sa početkom u 10 sati, u sali 5.

Osim kvantitativnih i kvalitativnih istraživanja, otvaranjem laboratorije su stvoreni uslovi za sprovođenje eksperimentalnih istraživačkih metoda, uz primjenu inovativne tehnologije. MSSLab je opremljen eyetracking tehnologijom koja omogućava uvid u percepciju vizuelnog sadržaja. Eyetracker-i se primjenjuju u istraživanjima iz oblasti političke komunikacije, marketinga, psihologije, sociologije, UX i veb dizajna, a primjenjuje se u akademske i komercijalne svrhe.

Mr Nemanja Stankov održaće kratku prezentaciju o labaratoriji i eyetrackerima, nakon čega će studenti i studentkinje biti u prilici da učestvuju u testiranju.