Imena nagrađenih studenata na konkursu za studentske eseje - Projekat „Znanjem do tolerancije“

Izabrani najbolji eseji na konkursu

“Jednakost različitosti”

U okviru projekta „Znanjem do tolerancije“

Od 12 pristiglih eseja izabrana su tri najbolja, čiji su autori:

1. Nina Krivokapić, Fakultet političkih nauka UCG –     prva nagrada
  2. Milica Bojović, Fakultet političkih nauka    UCG –     druga nagrada
  3. Ilija Bošković, Fakultet političkih nauka     UCG –      treća nagrada

Nagradni konkurs ima za cilj da podstakne studente na promišljanje i pisanje o konceptu tolerancije i razumijevanja različitosti kao osnovama zaštite i ostvarivanja manjinskih prava u Crnoj Gori. U okviru takmičenja, dodjeljuju se tri novčane nagrade:

– prva nagrada iznosi    400 eura,
– druga nagrada iznosi  300 eura i
– treća nagrada iznosi   200 eura.

Uručivanje nagrada, kao i predstavljanje nagrađenih eseja će biti realizovano na završnom događaju, 27. juna u 13h – PR Centar.

Posebnu zahvalnost dugujemo svim esejistima koji su uložili napor da dostave izvanredne tekstove.

Projekat „Znanjem do tolerancije“ ima za cilj da unaprijedi stepen znanja, informisanosti i duha tolerancije među pripadnicima studentske populacije u Crnoj Gori, kroz sprovođenje aktivnosti koje su usmjerene ka većem stepenu njihovog razumijevanja koncepta zaštite i poštovanja manjinskih prava u Crnoj Gori.

Projekat „Znanjem do tolerancije“ je finansiran od strane Fonda za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore, a realizuje se u saradnji sa Pravnim fakultetom i Fakultetom političkih nauka UCG i  Fakultetom pravnih nauka i Fakultetom humanističkih studija Univerziteta Donja Gorica.