Održan okrugli sto: Mir kao osnovna društvena vrijednost

Na Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore u okviru proslave jubileja 50 godina postojanja, rada i razvoja Univerziteta Crne Gore, u utorak, 2. aprila tekuće godine sa početkom u 11 časova održan je Okrugli sto pod nazivom Mir kao osnovna društvena vrijednost.

Okrugli sto otvorio je prof. dr Milan Marković (Mir kao ustavnopravna i faktička vrijednost), dekan Fakulteta političkih nauka Univerziteta Crne Gore. Pored uvodne riječi dekana Markovića, sa izlaganjem su učestvovali akademik prof. dr Šerbo Rastoder (Da li je mir eksces ili konstanta u istoriji čovječanstva), prof. dr Čedomir Čupić (Paradoski mira), prof. dr Nerzuk Ćurak, dopisni član ANUBIH (Mir i kultura sjećanja), prof. dr Nebojša Vučinić (Pacem in terris – Mir na zemlji pape Jovana XXIII), prof. dr Sonja Tomović Šundić (Kantova ideja svjetskog mira), prof. dr Nikola Milović (Mir i ekonomija), prof. dr Boris Vukićević (Odbrana i promocija mira kao princip diplomatije Svete Stolice), prof. dr Nataša Ružić (Stepen kršenja etičkih standarda pri izvještavanju o zlonamjernim krizama na primjeru dobitnika Pulicerove nagrade), prof. dr Vesna Simović-Zvicer (Mir i socijalna pravda), prof. dr Danijela Vuković-Ćalasan (Etnokulturni pluralizam, mir i savremene demokratije) i prof. dr Srđan Darmanović (Autoritarni režimi i konflikti).