Učenici iz Plava posjetili FPN

Grupa od 25 učenika prvog, drugog i trećeg razreda Srednje mještovite škole „Bećo Bašić“ iz Plava posjetila je Fakultet političkih nauka (FPN).

Dekan FPN-a, prof. dr Milan Marković, prof. dr Nataša Ružić i saradnice u nastavi, Dragana Žarić i Bojana Laković Konatar, predstavili su srednjoškolcima smjer Medijske studije i novinarstvo.

Budući da su učenici polaznici „Škole novinarstva“, u okviru koje se upoznaju sa osnovnim pravilima ove profesije, akademsko osoblje predstavilo im je mogućnosti koje pruža studiranje na FPN-u. Istaknuta je saradnja sa Univerzitetom u Ljubljani, međunarodnim, državnim i nevladinim organizacijama (NVO) i medijima. Učenicima je, takođe, predstavljen koncept praktične nastave, a posjetili su i biblioteku.

„Školu novinarstva“ realizuje NVO „Apus“ iz Plava, čiji su predstavnici, Edin Jadadić i Selma Šarkinović, zahvalili FPN-u na saradnji i mogućnosti da srednjoškolci saznaju više o značaju novinarske profesije i medijskoj pismenosti.

Pomenuti projekat podržalo je Ministarstvo prosvjete, u okviru konkursa „Danas preduzetan, sjutra izuzetan“.