Promocija programa “Međunarodne parlamentarne stipendije - IPS”

Predstavnici delegacije njemačkog Bundestaga, na čelu sa dr Tomasom Šotenom predstavili su studentima Fakulteta političkih nauka program „Međunarodne parlamentarne stipendije – IPS“. Program nudi studentima mogućnost da steknu petomjesečno radno iskustvo u njemačkom Bundestagu. Za stipendiju se mogu prijaviti studenti koji su završili osnovne studije (bachelor), govore njemački jezik na nivou B2 i  imaju državljanstvo zemlje iz koje dolaze.

„Međunarodna parlamentarna stipendija povezuje zemlje i gradi internacionalne mostove“, kazao je Šoten. Bivša učesnica programa Jelena Božović podijelila je svoje iskustvo sa potencijalnim kandidatima opisujući svoj radni dan i obaveze u Bundestagu poput prisustva sjednicama Parlamenta, kao i sjednicama odbora.

Program finansira njemački Bundestag. Svi troškovi uključujući putne toškove, kao i troškovi zdravstvenog osiguranja su pokriveni.

Više informacija o stipendiji možete pronaći na internet adresi: www.bundestag.de/ips