Posjeta ambasadorke Velike Britanije Karen Medoks

Na Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore, 27. februara 2023. godine, održano je predavanje ambasadorke Velike Britanije u Crnoj Gori Nj. E. Karen Medoks.

Britanska ambasadorka je prije predavanja posjetila dekanat, gdje se susrela sa dekanom Fakulteta političkih nauka, prof. dr Milanom Markovićem.

Sastanku su prisustvovali prof. dr Boris Vukićević, prof. dr Nebojša Vučinić i predstavnik Unije studenata političkih nauka Branko Danilović.

Nj. E. Karen Medoks je održala predavanje na temu "Karijerni put diplomate i britansko - crnogorski diplomatski odnosi".

Studenti su imali priliku da, tokom predavanja, postavljaju pitanja ambasadorki, kao i da daju lični komentar na trenutna dešavanja, kako u Crnoj Gori, tako i u svijetu.

Fakultet političkih nauka i Unija studenata političkih nauka izrazili su zahvalnost britanskoj ambasadi i Nj. E. Karen Medoks na prihvaćenoj inicijativi za posjetu i predavanje, i izrazili želju za nastavak saradnje u budućnosti.