Objavljen novi broj Istorijskih zapisa 3-4/2019

Novi broj časopisa Istorijski zapisi 3-4/2019 dostupan je na veb stranici Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore.

U rubrici Članci objavljeni su radovi dr Olge Pelcer-Vujačić o robovima i oslobođenicima u Lidiji i Frigiji u vrijeme ranog Rimskog carstva; dr Hasana Babcana i dr Abedina Temizera, The Muslim census book found with a soldier registered in Taşlica (Pljevlja) district; dr Galine Ševcova Деятельность комитета «Зеленый крест», состоявшего под покровительством великой княгини Милицы Николаевны. 1914-1916; dr Vesne Đikanović, Crnogorska politička emigracija u SAD (1922-1924) – aktivnosti i jugoslovenski odgovori; i dr Ivana Lakovića, Crnogorska policija u očima posmatrača OEBS 1997-2006. godine.

Segment Prilozi donosi radove Danila Kalezića, The nature of political transformations in Montenegro in early 90s: prolongated transition and halted democratization i Aiše Kurbardović, Teskere kao istorijski izvori osmanske provenijencije u arhivu Istorijskog instituta Crne Gore.

U ovom broju, u rubrici Izvori, objavljena su dokumenta koje su priredili dr Miljan Gogić, Kotorske isprave iz ostavštine Vicka Antuna Paskvalija i dr Radoslava Raspopovića, Nekoliko ćirilskih dokumenata o Šćepanu Malom.

Cijeli broj Istorijskih zapisa 1-2/2019 možete naći na ovom linku.